This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Goście:

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj: Strona głównaNowości wydawnicze Wydawnictwa Witanet"Głupi Franek" już 12. września w księgarniach!

Nowości wydawnicze Wydawnictwa Witanet

"Głupi Franek" już 12. września w księgarniach!

Już 12. września do księgarń trafił ebook Marii Konopnickiej z nowelą "Głupi Franek".

okladka ebooka Glupi FranekMaria Konopnicka jest przykładem pisarki, która swą twórczością chciała zwrócił uwagę społeczeństwa na nękające je problemy. Pisała utwory dla dzieci i znaczną część twórczości poświęciła młodzieży. Umiejętność odtwarzania psychiki dziecięcej, mentalności i wyobraźni dostrzec można w jej nowelach. W noweli Głupi Franek, gdzie ziemię polską chcą wykupić „Miemce”. Głupi Franek swoją mową, a na koniec modlitwą daje do zrozumienia chłopom jak cenną rzeczą jest ziemia. Wiejska gromada, otumaniona przez zawodowych agentów agitujących do wyzbywania się gospodarstw na rzecz zaborców i udawania się na obczyznę, opętana nadzieją łatwego zysku, opamiętuje się słuchając mowy „wiejskiego głupiego”, który powołuje się na fundamentalne wartości: uczucia rodzinne, tradycję i wiarę. Za sprawą „głupiego”, chwilowo zwiedziona społeczność wiejska odzyskuje moralną równowagę i godność, zdolność do rozpoznawania wartości nadrzędnych.

 

Zapoznaj się z darmowym fragmentem

 

Ebook dostępny w formatach:        czytnik logo epub     czytnik logo mobi

 

 

 

Free business joomla templates