This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Goście:

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościEbooki

Wydawcy: Obniżyć VAT na e-booki; MF: wiąże nas prawo unijne

O podjęcie działań w kierunku obniżenia podatku VAT na ebooki apelowali wydawcy podczas czwartkowego posiedzenia Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. " W tej sprawie wiąże nam ręce prawo UE" - odpowiadała Anna Cyrańska z Ministerstwa Finansów.
Zgodnie z dyrektywą unijną (2006/112/WE) państwa członkowskie UE mogą stosować obniżoną stawkę VAT wobec książek czy czasopism zapisanych na nośnikach fizycznych (czyli drukowanych lub np. wydawanych na dyskach czy taśmach).Przepisy te nie przewidują takiej możliwości wobec ebooków czy egazet, które traktowane są jako usługa świadczona drogą elektroniczną. W konsekwencji niemal w całej Europie obowiązuje wyższy podatek VAT na książkę elektroniczną niż na papierową. W Polsce książki drukowane objęte są obniżoną, 5-proc. stawką VAT. Natomiast w odniesieniu do książek przesyłanych przez internet obowiązuje podstawowa stawka VAT, która wynosi obecnie 23 proc.

Czytaj więcej: Wydawcy: Obniżyć VAT na e-booki; MF: wiąże nas prawo unijne

Książki w formie elektronicznej w tramwajach w Gdańsku.

W 35 tramwajach kursujących po Gdańsku można od wtorku pobierać książki w formie elektronicznej na urządzenia mobilne typu tablet i smartfon.

Czytaj więcej: Książki w formie elektronicznej w tramwajach w Gdańsku.

Wielki Słowniki Języka Polskiego PAN pod patronatem Senatu.

Senat przyjął w środę 03. kwietnia 2013 r. jednogłośnie uchwałę o objęciu honorowym patronatem tworzonego od 2006 roku Wielkiego Słownika Języka Polskiego PAN. Już teraz w internecie dostępne jest 15 tys. haseł tego słownika.

"Słownik ten jest dziełem o wyjątkowym znaczeniu dla utrzymania tożsamości narodowej i kulturowej, dla kształcenia językowego młodych pokoleń, dla podtrzymania statusu języka polskiego jako narodowego w dobie dominacji angielszczyzny oraz dla zachowania więzi z krajem Polaków mieszkających poza jego granicami" - napisano w uchwale.

Czytaj więcej: Wielki Słowniki Języka Polskiego PAN pod patronatem Senatu.

Ebook "Pestka, drops, cukierek. Liczby kultury" za darmo!

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci, przypadającym 2 kwietnia, przez najbliższy tydzień za darmo można pobrać z NCKiosku oraz z iBookStore elektroniczne wydanie książki "Pestka, drops, cukierek. Liczby kultury".

„Pestka, drops, cukierek. Liczby Kultury” to pozycja dla dzieci w wieku 7-11 lat, wyjaśniająca zagadnienia związane z gospodarką i ekonomią.

Czytaj więcej: Ebook "Pestka, drops, cukierek. Liczby kultury" za darmo!

Książka jako skuteczne narzędzie promocji Polski.

W imieniu Zarządu oraz członków Polskiej Rady Biznesu, jak również współorganizatora spotkania Instytutu Książki, mam zaszczyt zaprosić do udziału w spotkaniu zatytułowanym „Książka jako skuteczne narzędzie promocji Polski”, które odbędzie się 11 kwietnia 2013 roku  o godz. 19.00  w siedzibie Polskiej Rady Biznesu.

Czytaj więcej: Książka jako skuteczne narzędzie promocji Polski.

Strona 1 z 2

Free business joomla templates