This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Goście:

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj: Strona główna

Artykuły

Książka o kondycji i życiu seksualnym 50-letnich Polek

Opowiadania i wywiady z ekspertami składają się na książkę "Teraz mogę wszystko" poświęconą kondycji psychicznej i zdrowotnej oraz życiu seksualnemu Polek w wieku ok. 50 lat. Promocja książki autorstwa Beaty Soczawy-Znamirowskiej odbyła się w czwartek w Katowicach.

 "8 marca skończyłam 50 lat i brakowało mi na rodzimym rynku takiej pozycji dotyczącej sytuacji Polek. To szczególne pokolenie kobiet - pierwsze w Polsce tak świadome, które rzeczywiście ma w tym wieku wiele możliwości zagospodarowania swojego czasu i wiele do zaoferowania. Naprawdę mogą wszystko" - powiedziała PAP Beata Soczawa-Znamirowska.

 "To oczywiście wiek szczególny i trudny - kobieta jest ciągle osobą aktywną, ale boleśnie nieraz odczuwa odejście z domu dzieci, pojawiają się problemy ze zdrowiem, z seksem, w związkach" - dodała.

Pierwsza część książki to 10 opowiadań o różnych kobiecych losach; powstały one na bazieautentycznych historii. Autorka przeprowadziła rozmowy z 50 osobami, głównie kobietami, o różnym statusie majątkowym i zawodowym - od sprzedawczyni na targowisku po panie na wysokich stanowiskach. Opowiadania opatrzone są komentarzem psychologa.

"Praca nad tą częścią pokazała rzecz zaskakującą - dla kobiet w tym wieku, mimo doświadczenia i tego, że z reguły dobrze sobie w życiu radzą, niezwykle ważne jest wsparcie mężczyzny, poczucie własnej atrakcyjności i potrzeba uczuć - miłości i seksu. Okazuje się, że po uwolnieniu się od wielu obowiązków, związanych przede wszystkim z opieką nad dziećmi, do tych spraw chce się wrócić" - powiedziała Soczawa-Znamirowska.

W drugiej, poradnikowej części książki znalazły się wywiady z ekspertami - m.in. seksuologiem i ginekologiem dr. Zbigniewem Liberem, ginekolog prof. Anitą Olejek, psycholog prof. Katarzyną Popiołek - poświęcone specyfice współżycia seksualnego w tym wieku, zagrożeniom zdrowotnym, kondycji psychicznej, aktywności fizycznej i zawodowej.

Trzecia część książki poświęcona jest mężczyznom i związkom. Czytelnicy znajdą tam m.in. informacje o tym, jak zrozumieć dojrzałego partnera i dlaczego mężczyźni w pewnym wieku szukają kochanek, a jednocześnie niekoniecznie chcą się rozwodzić.

Beata Soczawa-Znamirowska jest dziennikarką i reportażystką, absolwentką politologii wUniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracę rozpoczynała w "Sztandarze Młodych", przez wiele lat pracowała w tygodniku "Przegląd", a później kierowała portalem informacyjnym Telewizji Silesia. Obecnie m.in. współpracuje z TVP. Książka "Teraz mogę wszystko" jest jej pisarskim debiutem.

(przedruk za: ksiazki.wp.pl)

 

Free business joomla templates