This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Goście:

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj: Strona główna

Artykuły

Tuwim na 3. Targach Książki dla Dzieci w Krakowie

Nie bez powodu przytaczamy fragment jednego z najbardziej znanych wierszy Juliana Tuwima. Przygotowania do 3. edycji Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (7-9.06.2013 r., Kraków) nabierają rozpędu. A Lokomotywa stanie się ważnym elementem imprezy. I to dosłownie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem konkurs na NAJDŁUŻSZĄ LOKOMOTYWĘ złożoną z jak największej liczby przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

- Postanowiliśmy wykorzystać fakt ogłoszenia roku 2013 Rokiem Juliana Tuwima, proponując świetną zabawę. Nasze Targi mają przede wszystkim promować czytelnictwo, więc zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w wydarzeniu i tym samym w konkursie. Każda grupa, która odwiedzi Targi może rywalizować w konkursie na najdłuższą lokomotywę. Każdą grupę przedszkolaków i uczniów policzymy i zmierzymy. Grupa,  która stworzy najdłuższy skład otrzyma atrakcyjne nagrody – zapowiada Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

 

Trzy dni w świecie książek i wspaniałej rozrywki

Twórczość Tuwima będzie punktem wyjścia do kolejnych zabaw. Mali czytelnicy będą szukać zagubionych literek Alfabetu, a przed udziałem w Targach stworzą różnymi technikami ilustracje do dowolnego utworu poety oraz zaprojektują okulary Pana Hilarego. Ponadto w trakcie imprezy odbędzie się II Doroczny Zlot Postaci Bajkowych oraz Wielkie Chrupanie Książek. Obie atrakcje będzie animować portal CzasDzieci.pl.

Oczywiście wszystko to jest przyjemnym dodatkiem do spotkań z literaturą. Do udziału w Targach zostały zaproszone bowiem czołowe polskie oficyny wydawnicze.

 

Nowe życie książek

Podczas tegorocznych Targów Książki dla Dzieci odbędzie się specjalna edycja akcji Drugie życie książki organizowanej przezportal Bookeriada.pl i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Zasady udziału w wymianach są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie.

(przedruk za: ksiazki.wp.pl)

Free business joomla templates