This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Goście:

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj: Strona główna

Artykuły

Wydaj swój ebook!

Jak dzisiaj wydać książkę? Nie na papierze, tylko w wersji elektronicznej - pomogą nam w tym ebooki.

Od pojawienia się dobrych i tanich czytników ebooków, przede wszystkim sprzedawanego w milionach sztuk Amazon Kindle 3, na rynku książek zaczęło się sporo dziać. Niezależni autorzy, których wcześniej odrzuciły poważne wydawnictwa, podbijają rynek tanimi e-książkami.

czytnik ebookaW Ameryce co piąta książka jest sprzedawana w formie elektronicznej. Większość rynku należy do internetowego giganta Amazon. Jego jedynym realnym konkurentem jest księgarnia Barnes and Noble, która ze swoim czytnikiem Nook zawojowała 25 proc. rynku ebooków. Obydwie firmy sprzedają przede wszystkim pozycje z tradycyjnych wydawnictw, które obok papierowych książek oferują ich elektroniczne wersje.

Początkowo niezależne ebooki, pozbawione marketingowego wsparcia wydawnictw, sprzedawały się słabo. Dzięki upowszechnieniu się czytników oraz wzrostowi zaufania do elektronicznej dystrybucji treści - sytuacja zmieniła się diametralnie. Najlepsi autorzy niezależni sprzedają dziesiątki, a nawet setki tysięcy kopii i nieźle na tym zarabiają.

Symbolem sukcesu niezależnych twórców korzystających z systemów elektronicznej dystrybucji jest 26-letnia Amanda Hocking, która pisze fantastyczne powieści dla młodzieży. Tylko w styczniu 2011 roku sprzedała aż 450 tys. kopii swoich powieści. Jej książki trafiły na listy bestsellerów Kindle Store, a ostatnio także na listę bestsellerów dziennika "USA Today". W chwili pisania artykułu połowa z dwudziestu najlepiej sprzedających się powieści w Kindle Store to dzieła niezależnych autorów.

Już dzisiaj możemy schować do kieszeni kilka tysięcy książek zapisanych w postaci elektronicznej, a jest to dopiero początek rewolucji oferowanej przez cyfrowe publikacje.

Czytanie książek w wersji elektronicznej - na komputerze czy w telefonie - nie jest niczym nowym, jednak ebooki nie są zwykłymi plikami PDF z powieściami. Ebooki zapisywane są w specjalnym formacie elektronicznym, który często może odczytać tylko konkretny e-czytniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu ebooki dostosowane są do ekranów czytników, a ich czytanie nie męczy wzroku.

W Polsce nie brakuje autorów, którzy chcą publikować, a na stronach internetowych księgarń znaleźć można tysiące książek w wersji elektronicznej.

 

Free business joomla templates