This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Goście:

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj: Strona główna

Artykuły

Ponad 100 wystawców na 3. Targach Książki dla Dzieci w Krakowie.

102 wystawców - wydawnictwa, producenci gier i zabawek, ośrodki animacji czasu wolnego - weźmie udział w 3. Targach Książki dla Dzieci, które od piątku do niedzieli potrwają w Krakowie .

Wstęp na targi jest wolny. "To wydarzenie, które ma przekonać dorosłych i dzieci, że czytanie to fascynująca przygoda, a dobra książka może być punktem wyjścia do rozwijającej wyobraźnię zabawy - muzycznej, plastycznej czy teatralnej. W tym roku włączamy się w obchody Roku Juliana Tuwima, stąd na Targach wiele akcentów nawiązujących do jego twórczości" - powiedziała PAP prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska.
Zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów będą mogły w piątek wziąć udział w konkursie na najdłuższą lokomotywę. Najliczniej reprezentowana szkoła bądź przedszkole otrzyma w nagrodę zestaw książek. Każdy z dorosłych gości otrzyma Mapę Skarbów, czyli przewodnik po Targach, i wędrując razem z dzieckiem jednym z trzech przygotowanych szlaków będzie mógł szukać na targowych stoiskach zagubionych literek z "Abecadła" Tuwima. Tym, którym się to powiedzie portal CzasDzieci.pl wręczy drobny upominek. W sobotę wraz z Radiem Kraków zaplanowano wielkie słuchanie wierszy Tuwima.
Czołowe polskie wydawnictwa literatury dziecięcej będą prezentować swoją ofertę, w tym nowości. Będzie też można spotkać się z autorami i ilustratorami m.in. z Barbarą Gawryluk, Grzegorzem Kasdepke, Aleksandrą Kucharską - Cybuch, Joanną Olech, Beatą Ostrowicką, Dariuszem Rekoszem, Ewą Stadtmueller, Elżbietą Wasiuczyńską.
Dzieci będą mogły zagrać w gry wielkoformatowe, pobawić się zabawkami, obejrzeć filmy w specjalnie zaaranżowanej sali kinowej, wziąć udział w II Zlocie Bajkowych Postaci oraz w warsztatach m.in. muzycznych, teatralnych, lalkarskich, drukarskich, przyrodniczych czy ozdabiania książkowych zakładek. Targi będą też okazją do wymiany książek w ramach akcji Drugie Życie Książki. Na targach będą obecne placówki kulturalne: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historyczne m. Krakowa, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
Ubiegłoroczne Targi Książki dla Dzieci odwiedziło ok. 10 tys. osób. Tym razem organizatorzy chcą dokładnie policzyć zwiedzających, dlatego dorośli będą proszeni o wypełnienie formularza. Pierwotnie planowano, że oprócz nazwiska i imienia będą tam także dane teleadresowe, ostatecznie wystarczy podać imię, nazwisko i e-maila (ten ostatni dobrowolnie). Targi odbędą się w hali przy ul. Centralnej.

 

Zapraszamy do odwiedzenia seo bloga.

Free business joomla templates