This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Goście:

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteś tutaj: Strona główna

Artykuły

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Organizatorem Tygodnia, w którym wezmą udział filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, jest Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Każda edycja Tygodnia realizowana jest zgodnie z zaproponowanym przez Fundację tematem i w myśl zasady, że „czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą”.
Tegoroczna edycja Tygodnia odbywa się pod hasłem „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja!”.Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom (OTCD) organizowane są od 2001 roku. Ich zadaniem jest przypomnieć dorosłym - nauczycielom, rodzicom, wychowawcom - że głośne czytanie dziecku jest najprostszym sposobem wychowania mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka, a dzieciom pokazać, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem spędzania czasu.
Filie MBP proponują udział w tworzeniu w naszych placówkach „Galerii wierszy Tuwima” -  PORTRET WIERSZA. Pomysł zakłada czytanie utworów Juliana Tuwima i wykonanie dowolną techniką w dużym formacie wspólnego portretu wiersza lub portretów  wierszy.

W Tygodniu Czytania odbędą się też dwa spotkania autorskie z pisarkami dla dzieci:

  •  z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel - 3 czerwca 2013, godz.9.30
  •  i Barbarą Kosmowską - 6 czerwca 2013, godz.9.00

Wszystkie dzieci lubiące wiersze Juliana Tuwima zapraszamy wraz z opiekunami na paradę kończącą Tydzień Czytania, w piątek 7 czerwca o godz. 12.00. Przewidziane odczytanie "Lokomotywy", pamiątkowe zdjęcie pod Ratuszem oraz utworzenie żywego pociągu z udziałem dzieci. Mile widziane stroje nawiązujące do postaci z wierszy Juliana Tuwima lub rekwizyty.

Free business joomla templates